Firma Rydoz – Kamenná dyha

Firma Rydoz – Kamenná dyha

Firma Rydoz, spol. s r.o. bola založená a pôsobí aktívne už od roku 1992 ako realizačná stavebná firma, ktorá sa z realizačnej spoločnosti vyprofilovala ako obchodná spoločnosť, ktorá sa od roku 1998 zaoberá hlavne predajom a distribúciou stavebného a zatepľovacieho materiálu.

Ľahká, pružná, pevná, tenučká. Prvý kameň spracovateľný stolárom – naša spoločnosť je výhradným dovozcom a distribútorom tejto unikátnej technológie

Kamenná dyha je vyrobená z pravého kameňa – štiepateľnej bridlice. Z veľkoformátových dosiek sa odštepní kamenná dyha o hrúbke 0,1 – 2,0 mm. Polyester spolu so skleneným vláknom drží tuto dyhu zo zadnej strany pevne pohromade. Neopracovaný povrch a premenlivé farby jednotlivých vrstiev kameňa robia z každého listu unikát a súčasne príjemný zmyslový zážitok.

Tento materiál nájde uplatnenie vo výrobe nábytku, zariaďovania interiérov, výrobe automobilov, rámovaniu obrazov, apod. Fantázia nepozná hranice.

Kamennú dyhu je možné použiť ako doplnkový obklad do interiéru. Pre šikovného kutila sú možnosti v podstate neobmedzené, samozrejme okrem ohybov – bavíme sa o prírodnom „kamennom“ materiáli. Z najbežnejších vecí môžeme pomenovať napríklad rámy na obrazy, vypínače, apod. Taktiež je ich možné využiť ako veľkoformátový doplnok na obklad interiérovej steny či podlahy, nábytku, atd.

 

Kamenná dyha je produkt, ktorý rieši všetky podstatné otázky súvisiace so spracovaním prírodného kameňa. Je ľahká a pružná, umožňuje používať kameň všade tam, kde použitie hrubej a ťažkej kamennej dosky je ťažké, alebo nemožné. Ponúka neobmedzené možnosti v dizajne a uplatnenie maximálnej predstavivosti užívateľa pri navrhovaní.

Okrem mnohých ďalších výhod, ako je vodeodolnosť, ľahkosť, ľahká spracovateľnosť je kamenná dyha zaujímavý produkt aj preto, že využíva iba to, čo je nevyhnutné z kameňolomu. Vzhľadom k unikátnemu výrobnému procesu, každá kamenná dyha obsahuje iba tenkú vrstvu prírodného kameňa.

Kamenná dyha (zloženie 2% prírodný kameň, 98% skleneného vlákna a epoxidovej živice) je úplne vodotesná a poskytuje vynikajúcu izoláciu proti vlhkosti. UV-odolná farebná kamenná vrstva je úplne odolná voči UV žiareniu.

Dyhy sú vyrábané z prírodných kameňov. Každý list sa vyrába rovnakým spôsobom, ale môže biť iný. . Niektoré farby, ako je meď, Terra červená, Multi-Color Shine a striebro sú štandardne vo farbe ale môže sa líšiť v štruktúre. Indická jeseň, Sanjayani White a jeera Greeen môžu mať širokú škálu textúr a farieb. Tieto zmeny tiež pridávajú k jedinečnosti kameňov.

Rydoz, s.r.o.
Jarmočná č.2, Košice, Slovensko

tel.: +421 55 / 62 502 77
fax: + 421 55 / 67 845 00
mobil: 0903 609 973, 0911 609 973
e-maily: obchod@rydoz.skrydoz@rydoz.sk
www.ohybnykamen.sk

Reklamný priestor

leave your comment


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.